Вицепремиерът и министър на финансите Людмила Петкова поздрави ромската общност по случай ромската Нова година - Василица, съобщиха от правителствената пресслужба.
"Традициите и мъдростта на празника ни учат, че с взаимно зачитане и уважение може да се преодоляват предизвикателства и трудности. Нека не спираме градежа на легендарния мост, изграден от Банго Васили, за да може с взаимодействие и енергия за добри дела да постигаме целите, за които работим", пише в поздравлението си Петкова, която е и председател на Националния съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси към МС.
Нека 2025 година бъде силна, здрава и благополучна за вас и за цялото ни общество! Бахтало о Васили, бахтало Нево бреш!, завършва поздравлението на вицепремиерът.
Прочетете още
- 18:00 Грозна проява във Велико Търново: Жена изкорени цвете и го скри в количката си ВИДЕО
- 20:22 „Хората лежаха и не мърдаха, мислех, че умирам": 17-годишен с разказ пред GlasNews за ада на катастрофата в София
- 14:00 Столичани останаха изненадани от благородна постъпка на бул. "Симеоновско шосе"
- 19:14 Пешеходци чакат 10 минути светофар в София да светне в зелено
