Вицепремиерът и министър на финансите Людмила Петкова поздрави ромската общност по случай ромската Нова година - Василица, съобщиха от правителствената пресслужба.
"Традициите и мъдростта на празника ни учат, че с взаимно зачитане и уважение може да се преодоляват предизвикателства и трудности. Нека не спираме градежа на легендарния мост, изграден от Банго Васили, за да може с взаимодействие и енергия за добри дела да постигаме целите, за които работим", пише в поздравлението си Петкова, която е и председател на Националния съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси към МС.
Нека 2025 година бъде силна, здрава и благополучна за вас и за цялото ни общество! Бахтало о Васили, бахтало Нево бреш!, завършва поздравлението на вицепремиерът.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход
