20 деца с хранително отравяне са били приети и прегледани в МБАЛ „Д-р Киро Попов“ в Карлово, съобщи управителят на здравното заведение д-р Обрейко Обрейков.
Децата, които са на възраст от 1,6 до 12 години, са яли днес по обяд дюнери от частен павилион в село Розино. Те са дехидратирани и с повръщане. Едно от децата е в по-тежко състояние с по-ясно изразена дехидратация. Няма опасност на живота им.
Д-р Обрейков е отстъпил легла от други отделения, за да може 10 от пострадалите пациенти да бъдат настанени в Инфекциозно отделение, предаде БНР. След преценка на лекарите останалите 10 деца или ще бъдат откарани в Инфекциозна клиника Пловдив, или ще бъдат изписани на домашно лечение.
Ще бъдат направени изследвания в Националния център по заразни и паразитни болести. Уведомено е РЗИ.
Прочетете още
- 08:00 Пластмаса и боклуци в новия „мулч": Кой контролира какво се случва в „Стрелбище"?
- 07:31 Продължава издирването на изчезналия мъж, включиха и дрон с термокамера
- 09:00 „Имаш "Стоп", трябва да чакаш": Шофьори спориха на кръстовище в Пловдив ВИДЕО
- 10:00 "Понякога е достатъчно просто да спреш": Млад шофьор помогна на човек в беда