През ГКПП Силистра спокойно може да се излезе, но българските граждани не могат да се върнат обратно в страната.
Причината е липсата на пункт на РЗИ, който да осъществява пропускателния контрол на пътниците.
А за да се влезе отново в България е необходимо да се използва обходен маршрут - през Дуранкулак или Русе.
"Това създава голямо неудобство и десинхронизация в общуването ни с Румъния. Дуранкулак е на около 140 км., Русе на 120 км.", обясняват граждани пред Нова тв и призовават здравните власти да осигурят екипи от РЗИ, които да покрият поне часовете през светлата част на денонощието.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 08:00 Вълна от обири на коли по варненските плажове - задигат всичко, дори маркови очила на 10 години
- 07:31 Боклуци покриха беседка в парк в Стара Загора СНИМКИ
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка