Системата BG-Alert е активирана на територията на три области – Варна, Бургас и Шумен заради издирването на изчезналото 11-годишно момиче Наталия Асенова, се съобщава на сайта на системата.
Съобщението е активно от 9:00 до 21:00 часа днес. В него пише: „Човек в неизвестност: Издирва се 11-годишната Наталия Асенова. Детето е високо 1,60 см, с едро телосложение, кестенява коса до раменете, облечено със светъл панталон и бяло яке с червени цветчета. При информация се обадете на тел. 112“. Известието е на български и английски език.

От полицията във Варна съобщиха, че издирването на изчезналото момиче основно е във Варна, но са предупредени и съседните области Бургас и Шумен.
От МВР по-рано съобщиха, че издирването на момичето продължава. За последно момичето е видяно на 30 юни, в района на село Константиново, област Варна, придружавано от възрастен мъж, представящ се като Асен Антонов Симеонов.
Преди да изчезне с Наталия: Асен Симеонов и преди е бил издирван от полицията
Нова следа в издирването на Наталия: Забелязана е с Асен Симеонов край Бързица
Майката на отвлечената Наталия: Върза ме, накара детето да се облече
Прочетете още
- 21:00 Необичаен "турист" се разходи из улиците на Плевен СНИМКИ+ВИДЕО
- 20:00 Секунди след като жена мина оттам: Клон се стовари на тротоар в Русе ВИДЕО
- 19:00 Майка твърди, че метална стружка е попаднала в бозата на детето ѝ СНИМКИ
- 22:00 Тази мишка се противопоставя на стареенето - и може да промени човешкото дълголетие