Арестуваха петима души след акция на ГДБОП срещу трафик на културни ценности. Тя се е провела на 29 март в София и Червен бряг. В столицата са задържани трима души, а в Червен бряг - двама.
Акцията е вследствие на продължително разследване и събиране на доказателства за противозаконната дейност на организирана престъпна група, занимаващи се с противозаконно търсене, държане, отчуждаване и трафик на движими културни ценности.
При обиските в автомобила на един от задържаните са били намерени 121 антични монети с висока историческа и археологическа стойност както и сумата от 2125 лева.
Акцията е била понеотложност. Петимата са в ареста за 24 ч.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие