Доц. Георги Бърдаров настоя, че пандемията се е отразила на демографията, но не особено много.
"За бейбу бум не може да се говори", категоричен е той, като според него големият проблем на България е смъртността и липсата на млади хора.
"На нас много ни липсва човещина и емпатия. Притеснява ни крайното разделение на хората", коментира Бърдаров пред Нова тв, който е преподавател по демография в СУ "Св. Климент Охридски".
Той смята, че коронавирусът е засегнал основно големите градове и активните хора, докато стуацията в малките населени места почти не се е променила.
"Вярвам в доброто бъдеще на България", посочи експертът, уточнявайки, че смята така не защото е оптимист, а защото вярва в младите хора.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат