Конструкцията на Бетонния мост в Пловдив е стабилна.
Това показва поръчаното от район "Централен" обследване на съоръжението, което приключи. "Има участъци, които се нуждаят от укрепване, но като цяло съоръжението е в добро експлоатационно състояние", обясни за "24 часа" зам.-кметът по строителството инж. Тошо Пашов.
На база на получените данни ще бъде изработен проект за ремонта, който ще покаже какви средства са необходими, но заради стабилността на конструкцията се очаква да не става дума да сериозна сума.
При изготвянето на проекта ще се работи върху още едно качване към Бетонния мост - директно от бул. "Христо Ботев", ако се идва от Централна гара. Тази естакада ще позволи да не се прави обратен завой на Сточна гара и така ще се намалят задръстванията.
Стълбищата ще трябва да бъдат съборени и изградени отново, предвижда се да има и тротоар от източната страна на моста на слизане от район "Южен". Сега минаването на пешеходци оттам е невъзможно,
Прочетете още
- 15:11 Пазарджиклия заседна на пясъка на плаж в Халкидики, дърпаха го с багер СНИМКИ
- 11:00 "Ако Емрах кихне, става новина": Тони Стораро изригна след нарушението на сина си в Созопол
- 17:13 Загиналата на пешеходната пътека във Велико Търново е съпруга на известен художник
- 14:00 Случаят „Балогун" показва колко тънка е границата между футбола и властта