Шест семейства от съборените незаконни постройки в ж.к. „Захарна фабрика" са настанени в общински жилища в рамките на район „Илинден", няма нито едно лице, преместено или настанено в друг район на Столична община. Това заявява Емил Бранчевски, кмет на район „Илинден" в публикация в социална мрежа.
Събарянето на незаконни постройки в ж.к. „Захарна фабрика" започна вчера сутринта. Хората от тези постройки няма да бъдат настанявани в кв. „Ботунец", съобщи тогава кметът на район „Илинден" Емил Бранчевски.
Той обясни, че девет души са настанени в Центъра за временно настаняване (ЦВН) в кв. „Захарна фабрика", едно семейство е в дом за закрила на детето, двама са настанени в здравни заведения, а няколко възрастни са настанени в специализирани домове за възрастни. Също така има жители, които са поискали общината да им съдейства в намирането на квартири под свободен наем, което те са направили.
По думите на районния кмет, съборените жилища представляват непосредствена потенциална заплаха за здравето и живота на обитателите им, изградени са без одобрени инвестиционни проекти и без разрешения за строеж, застрашени са от самосрутване, негодни за обитаване и създават условия за възникване на пожар, пише БТА.
Кметът на район „Люлин" Георги Тодоров написа във Фейсбук, че категорично се противопоставя срещу заявените опити и намерения за настаняване на лица от кв. "Захарна фабрика" в район "Люлин".
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие