Мръсният въздух изкара хора от Димитровград на протест, за втори път в рамките на месец.
От началото на година в града са регистрирани 29 превишения на серен диоксид. За основен замърсител се сочи местният ТЕЦ.
Протестиращи шестваха по улиците на Димитровград с искане за чист въздух. Мирното шествие стигна и до ТЕЦ-а, който от вчера е в планов ремонт и не работи.
От РИСВ-Хасково издадоха предписание на централата за отстраняване на технически пропуски, за което преди това ТЕЦ-ът бе и санкциониран.
В същото време едномесечния мониторинг с мобилна станция в района на централата не потвърди, че замърсяването е оттам.
Снимки: bTV
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания