Фермери излизат на протест заради липсата на адекватни действия след случаите на болест по животните в овцеферма в карнобатското село Сигмен. Те планират по обяд да затворят главния път Карнобат - Шумен.
БАБХ: Животни в Карнобатско са поставени под възбрана
Според овцевъдите животните им са заразени с неизлечима болест, която не е позната в страната, а институциите не взимат мерки.
Голяма част от животните във фермата са починали.
Направените проби за шарка и чума са отрицателни.
От БАБХ в Бургас обясниха, че става въпрос за заболяване, което не влиза в списъка на СЗО за особено опасни инфекции и за него не се дължат обезщетения.
То е опасно за животните, но не и за хората.
Овцевъди твърдят, че животните им са неизлечимо болни - БАБХ отрича
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол