Жители на пловдивския квартал „Остромила“ подадоха сигнал до GlasNews.bg за повтарящ се случай на нарушение на личното пространство и хигиенни норми в частен имот. По думите на семейството, обитаващо къщата на ул. „Остромила“, мъж многократно е засичан от охранителни камери да влиза необезпокоявано в двора им, като първоначално е извършвал малка нужда зад сградата, а впоследствие и голяма нужда на метри от пясъчника, където ежедневно играят деца.
Случаите са заснети от охранителна камера, поставена в двора именно след като поведението на мъжа се повторило неколкократно в последните месеци.
„Не го познаваме. Влиза спокойно, без страх, извършва нуждата си и си тръгва. Мястото е само на няколко крачки от мястото, където играят нашите деца“, казват обитателите на имота.
Семейството твърди, че е подавало сигнали, но докато проверяващите дойдат, младият мъж напускал имота. С времето, по думите им, „вдигнали ръце“, след като станало ясно, че ситуацията се повтаря, а нарушителят действа с пълно пренебрежение към частната собственост и хигиенната безопасност.
„Ако един възрастен човек си позволи да прави това до детски пясъчник, днес – какво ще е утре? И защо няма кой да го спре?“, питат в “Остромила”.
Собствениците на имота казват, че това е тормоз и посегателство върху частна собственост, а не само проява на хулиганство.








Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!