ВиК-Хасково отправи предупреждение за възможно влошено качество на водата в мрежата след тежка авария на помпената станция "Ябълково". Екипи на водното дружество продължават работа по отстраняването на проблема.
"Призоваваме потребителите да не употребяват водата за питейни цели до нейното възстановяване, тъй като ще бъде нарушено "смесването" на водата в помпена станция 1 - Хасково, и има вероятност от завишаване на стойността й по показател "естествен уран", пише на страницата си дружеството.
Днес се очаква поетапно да спре водоподаването в 5 хасковски квартала, а без вода от вчера са още 4 квартала и 5 села.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив