Бургазлийка, засегната сериозно от разразилата се преди дни буря в района, търси съдействие. Санировката на апартамента ѝ се е откъртила от панелния блок, в който живее и се стоварва върху автомобила ѝ.
Щетите по превозното средство са сериозни. А от фирмата, поставили изолацията, получава отказ за изплащане на обезщетение. Оказва се, че вероятната причина за инцидента, не са само климатичните условия, а и самото изпълнение. Дюбелите, видно от направени снимки, са много къси.
Жената допълва, че това се случва за втори път. Предишния, не е имало предпоставката – силен вятър.
„Здравейте, моля за помощ. По време на бурята санировката на блока ни пада върху колата ми и я смачква. Фирмата не иска да ми плати обещетение защото не били длъжни. Хората, които са били там са казали, че дюбелите били много къси и заради това се е откъртила от силния вятър. Само един час преди това дъщеря ми е била в колата. Благодаря на господ, че е жива. Втори път пада тази санировка и то не при вятър.
Искам да ги съдя, но не знам с кои мутри са.
Дайте ми съвет какво да правя или добър адвокат. Благодаря ви,“ написа жената в социалната мрежа.
Важно в този случай е да има сключен договор с фирмата, изпълнила санирането. Така в него ще се съдържа информация за гаранция.
Потърпевшите са в правото си да търсят отговорност, особено, ако се докаже и некачествено изпълнение на услугата.
Средно гаранциите са по 5 години. В случай на саниране на блок по Националната програма, е редно въпросите да се отнесат до дадената община, одобрила проекта.








Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 22:00 Новата вълна, която пренареди картите: Как Филип и Венци от New Wave Music събраха Анелия и Деси Слава
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ