В Асеновград днес започва свързването на нов водопровод, който беше изграден, след като стана ясно, че старата водопроводна мрежа преминава под жилищни сгради. Преди месец, близо 40 процента от жителите останаха с дни без вода заради авария на довеждащия водопровод, а в града беше обявено частично бедствено положение. Кога се очаква приключване на дейностите по новата вик мрежа и ще бъдат ли решени проблемите с постоянните аварии- Златин Бояджиев е на пряката ни линия от Асеновград.
Пети ден без вода за част от Асеновград, остава в сила бедственото положение
В събота е отменено частичното бедствено положение, тъй като вече е започнало изграждането на паралелния водопровод, който трябва да мине през уличната мрежа.
Валентин Тончев, началник на ВиК-Асеновград: „Днес започва превключването на новия водопровод. Водата е спряна, ще се направят връзките и възстановяваме водоподаването в рамките на работния ден, до 5 часа трябва да се нормализира.“
Засегнати ще бъдат високата част на града и околните райони, където може да има краткотрайно намалено водоподаване, съобщи БНТ.
Близо 100 000 евро са нужни за преместването на магистралния водопровод в Асеновград
Прочетете още
- 17:00 Русия обяви готовност да нанесе удар по Европа заради украинските дронове
- 15:00 „Млъквай, ма…": нагъл шофьор окупира място за родители и обижда майка с две деца
- 20:00 „Надрах ви колата с бебешката количка" - майка „взриви" мрежата, истината се оказа друга
- 21:00 Сигнал: Откриха дървеница във влак на БДЖ СНИМКА