Пътят през Искърското дефиле е затрупан от свлякла се огромна скална маса, съобщиха от АПИ.
Отломки са паднали и на жп линията край село Елисейна.
Заради това временно движението по път II-16 Своге – Ребърково е ограничено в двете посоки, като е въведен обходен маршрут за леки автомобили: гр. Своге – Гара Лакатник – Дружево – Долно Озирово – път I-1 – гр. Враца.
За тежкотоварните автомобили над 12 т обходният маршрут е: гр. Враца – гр. Мездра – гр. Ботевград - гр. София - гр. Своге.
Разчистването е започнало около 3 ч. през нощта, но предстои мястото да бъде огледано и от геолог.
По всяка вероятност днес няма да успеят да разчистят срутището. Става въпрос за около 1500 куб. скална маса, която е паднала на двете платна на второкласния път за София.
Работещите в района на бившия металоргичен комбинат в близост разказват пред bTV, че чули силен тътен и усетили все едно има земетресение.
Движението на място се регулира от "Пътна полиция". Бъдете внимателни на пътя!




Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума