Кощунство край Добринище - лешояд от застрашен вид е бил отровен от неизвестни лица.
Прокуратурата вече разследва случая, като се предполага, че става дума за умишлено посегателство срещу рядката птица.
Тя е била дарена на България от правителството на Естремадура в Испания. Дарението е част от дългогодишната програма за завръщането на вида в страната ни.
Черният лешояд е освободен на 12 май в Котел. За по-малко от месец е обиколил Турция, Румъния, Молдова и Украйна. След това се е върнал в нашата страна и е стигнал до Добринище, съобщи Нова тв.
Случаят не е първият в региона. През 2017 г. в Кресненското дефиле бяха отровени почти цяла колония белоглави лешояди.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол