Служители и собственици на малките квартални магазини са категорични, че поредният локдаун няма да намали броя на заболелите.

"В големите хранителни магазини пазаруването става на тълпи, образуват се големи опашки. Моловете са с голяма площ и там нямаше струпване на хора", това разказаха те пред екип на GlasNews.bg.

След локдауна в големите търговски центрове работят само хранителните магазини, аптеките и банките.

"Не мога да кажа, че клиентите са се увеличи. Хората пестят предвид това, че работните места не са сигурни. Забелязват се много нови клиенти, различни от редовните, които до този момент са пазарували по моловете най-вероятно", разказа 31-годишна собственичка на магазин за дрехи в столичния кв. "Дружба".

"Аз се радвам на местоработата си, защото имам възможност да продължа да я практикувам. Месечното ми възнаграждение е същото както и преди. Докато положението при колегите от големите търговски центрове става все по-критично. Имам приятелка, която работи в голям магазин в един от столичните молове. Тя към този момент чисти частни домове, за да може да изхранва семейството си", сподели пред екипа на GlasNews.bg млад продавач.

"Имам няколко магазина в София, всички са разположени по кварталните пазари. Жена ми остана без работа, тя беше в ресторантьорския бранш и се наложи да закърпим месечния бюджет, за това трябваше да съкратим част от персонала и с нея заедно в момента продаваме в магазините", допълниха хора от бранша.

"Снегът ни изненада повече от вируса. Надяваме се да не се стигне до там да ни затворят е нас, но за сега метеорологичните условия са по-голям проблем. Идва април, хората ще излязат отново по-улиците и се надявам и оборотът да се увеличи. Заредили сме и новите колекции за пролетния сезон", разказа Михаела, която от години работи в магазин.