Мъж играл на търг, организиран от Националната агенция за приходите. Той внесъл депозит, платил и цялата сума до последната стотинка. Почетният данъкоплатец спечелил наддаването и станал собственик на скъп автомобил. Той обаче пристигнал без двигател. В документацията пишело, че колата е в много добро техническо състояние, с 6-степенна скоростна кутия.
Първоначално Даниел Николов помислил, че е станало недоразумение. След като се оказало, че вместо на моторно превозно средства, той е станал собственик на купе с гуми, мъжът направил искане да му бъдат върнати парите. От НАП обаче отказали. Първо от Агенцията казали, че Николов трябва да приеме спечелената кола и сам да търси правата си в съда. После обаче решили, че е редно парите му да бъдат върнати.
Мъжът пуснал жалба, но на 15 август 2022 г. той получил отговор, в който пишело, че тя е неоснователна.
НАП се самосезира по случая, сезирана е и Окръжната прокуратура в Бургас.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие