В социалните мрежи набира популярност снимка на стар модел Mercedes с пловдивска регистрация, паркиран по възможно най-неподходящия начин в София. Автомобилът е оставен на завой, като част от него навлиза в кръстовище – решение, което едновременно предизвика смях и възмущение.
Под публикацията не липсват саркастични коментари. „Масово явление в Пловдив, както и влизане в насрещното на еднопосочна улица, неспазване на лентите и куп други подобни нарушения“, пише Людмил Здравков. „Като няма акъл как да паркира умно“, отбелязва Емо Лачков. „Когато главата е за красота, как да стане?“, пита риторично Даниела Тодорова. Друг потребител добавя с ирония: „Дойде от Пловдив да паркира по завоите, пловдивски селтак.“
Случаят е поредно напомняне, че неправилното паркиране в столицата не само създава неудобство и опасност за останалите участници в движението, но и бързо се превръща в обект на обществено внимание и критика.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО