Мотоклубове от цялата страна внасят днес в Народното събрание поправки в Закона за движение по пътищата. Целта е да се намали травматизмът и смъртността на мотористите. Ако не бъдат включени идеите им за промяна в законодателството, заплашват с протести.
"Ако скоростта на мотоциклетите бъде изравнена с камионите, това ще създаде хаос и неудобство. Наказанията трябва да бъдат адекватни на нарушенията", заяви Даниел Капсъзов пред Нова, говорител на мотоклубовете в столицата.
По думите му, ако не бъдат приети техните искания, ще протестират.
"Идеята е да сложим ред в хаоса по пътищата", допълни Даниел Капсъзов.
Според Десислава Боцева трябва да се приеме като възможен механизъм движението по бус лентата от страна на мотористите.
Прочетете още
- 11:21 Кървавата баня в Угърчин: Разследват ревност, любовен триъгълник и връзка с бивш затворник СНИМКИ
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията
Ivan zavet80g albe11g., 10:25, 17.05.2022
Me 2daa 11g