Напоследък е модерно да си "еко". Няма абсолютно нищо лошо човек да го е грижа за природа, да засади дърво, да сложи плакат на Грета Тунберг от ядлива хартия в стаята си или да наеме електрически автомобил - всеки сам си преценя.
Вероятно тези хора с висок морал се стремят да вършат всичко правилно. Дали?
Шофьор или шофьорка (няма значение в случая) на електрически автомобил, нает от известна компания под наем, си кара по тротоар в София. На видео в мрежата се вижда как автомобилът се движи между пешеходци. Моралът в един момент се пак се "обажда" и водачът дава мигач и завива надясно.
Накратко - с грижа към природата, но без грижа за правилата за движение. И предвид ниската скорост - с известна грижа за здравето на пешеходците.
Нищо де, нали е еко.
Безспорно има много предимства да използвате електрически автомобил - безплатно паркиране, зареждане да удобни локации, но за минаване по тротоари още няма изменение в ЗДвП.
Кадър: Миглена Емилова
Прочетете още
- 20:00 Глутница вся ужас в София: Докато институциите спят, кучетата вече вилнеят в следващия квартал
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 19:00 Ужас в София! Асансьор с майка и дете пропадна ВИДЕО