При допълнителен оглед на катастрофиралия на автомагистрала "Струма" автобус с граждани на Република Северна Македония е било намерено още едно тяло.
Така броят на жертвите при тежкия пътен инцидент става 45, както беше обявено първоначално. Информацията потвърди заместник главният прокурор и ръководител на Националната следствена служба Борислав Сарафов, предаде БНР.
"В 21.15 часа в трагичната нощ са влезли през "Капитан Андреево" 52 пътници, от тях 45 намерихме в автобуса, 7 са в "Пирогов", за съжаление няма още един спасен", заяви той.
Сарафов каза още, че командированите в Скопие следовател и прокурор ще останат там най-късно до неделя. Те трябва да донесат документацията, свързана с катастрофиралия автобус и ДНК профили на роднините на загиналите. Веднага след това ще започне и идентифицирането на жертвите на инцидента.
Прочетете още
- 16:00 Истински ловец на вампири: Възрастен мъж стреля с арбалет по момче с куче в Пловдив ВИДЕО
- 15:19 Меле на АМ Хемус! Кола се обърна по таван СНИМКА
- 17:32 Бивш шампион по джудо е мъжът, открит мъртъв край гарата в Дамяница
- 16:58 Младежи, свързани с убийците на Георги Кузев, пребили двама непалци в Пловдив