Неваксиниран персонал зарази ваксинирани възрастни хора с придружаващи заболявания в Дом за стари хора в севлиевското село Стоките.
Д-р Николай Пенчоков, директор на РЗИ-Габрово, обясни, че всичко започнало в края на миналия месец.
"Наш екип изследва целия дом - персонал и живущите. 4 души бяха положителни при първото тестване, още 4 бяха установени при повторното ни посещение. Двама служители от персонала също са заразени", разказа той пред Нова тв.
По думите му дома на всеки два дни се тестват.
"9 от 16 души от персонала са имунизирани. Един от тях се зарази и внесе инфекцията", обясни д-р Пенчоков.
Според него има четирима починали в дома, трима от тях са ваксинирани.
Относно епидемичния взрив в дома в село Добромирка, д-р Пенчоков каза, че ситуацията е овладяна и понастоящем няма положителни тестове.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО