За някои банкови операции клиентите вече плащат по-високи такси.
За сметките, вързани с дебитна карта, по които работещите хора в България получават заплатите си, месечната такса е увеличена от 1,80 лв. на 2,55 лв.
По-скъпо струва и тегленето на пари на каса в банката. Ако досега при теглена на 1000 лв. на гише клиентите са плащали 5 лв., вече таксата е 7 лева.
Друга от големите банки у нас пък обяви, че от средата на месеца вдига таксата за проверка на баланса по дебитната карта.
Ако това се прави на банкомат на банката, таксата скача до 1 лв. при сегашни 40 ст. Ако операцията е на банкомат на друга банка, таксата стига до 1,50 лв, предава бТВ.
Ако клиентът реши да тегли пари от банкомат на друга банка пък вече ще плаща 1,30 лв.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията