Напълно обезвреден е серовъглеродът, който от дълги години се съхраняваше на площадка край торовия завод "Химко" във Враца, съобщиха от областната администрация.
Дейностите по премахване на опасното вещество започнаха преди три години, когато от площадката бяха извозени значително количество от химикала. През последния месец беше обезвреден т.нар. мъртъв обем от 6 тона, който беше останал в цистерните за съхранение.
Водата в басейните, където съдовете бяха потопени с цел безопасност, също е неутрализирана.
До един месец площадката с басейните ще бъде напълно премахната.
4 т от химикала трихлоретилен открит в неработещия "Химко". Има ли опасност?
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ