Двамата мъже и двете жени, които атакуваха с камъни офиса на Македонския културен център в Благоевград излязоха от ареста без обвинения. Оказва се, че те са познати в града. Част от тях са служители в Озеленителното предприятие към общината. Един от тях е бивш кандидат за кмет. Общинските служители обясниха какви са причините за действията им.
„Аз съм инициатор на случилото се. Това не е вандалски акт. Показахме дълбокото си възмущение и недоволство от събитията на българо-македонската граница. Държавата ни беше унижена от РСМ”, заяви Людмила Костадинова пред Нова.
Станислав Илиев и Николай Иванов заявиха, че споделят мнението на инициаторката и също са участвали в акта.
„Трябваше да се покаже, че все още има будни българи, които се интересуват от държавата ни”, каза Иванов.
Счупиха стъклото на македонски клуб у нас
Спипаха вандалите, счупили витрина на Македонския клуб в Благоевград
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие