11-годишно момче беше оперирано, след като получи изгаряния в училищен двор в Перущица.
Петокласникът е пострадал, защото е стъпил в купчина пепел – отпадък от изгорелите пелети на парната инсталация.
Дете е със сериозни изгаряния след игра в двор на училище в Пловдивско
Според директора на училището Бойко Иванов мястото, в което е пострадал ученикът, не е било за игра.
Той уточни и че огнярът е нарушил правилата за безопасност, защото е изхвърлял пепел, в която има жар.
Кошмарът в Перущица: Обувките на детето пламнали от жар! Майка му търси справедливост
"Детето е стабилно, а докторите са големи специалисти. Състоянието му се подобрява. Засегнати са и двете крачета. Той не е знаел за жарта", разказа на свой ред бащата на детето.
"Когато инцидентът се е случил е нямало нищо, което да сигнализира за наличието на жаравата. Според мен мястото за изхвърляне на пепелта не е там", настоя той пред Нова тв.
Прокуратурата започна разследване за обгореното дете в училището на Перущица
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания