От АЕЦ "Козлодуй" съобщиха, че е пострадал работник на външна фирма, изпълняваща дейности по договор с атомната централа. В съобщение, публикувано на сайта на дружеството, се пояснява, че работникът е извършвал дейности с ъглошлайф без издаден огневи наряд и при неспазване на необходимите мерки за противопожарна защита.
Инцидентът е станал вчера. "С това са нарушени стриктните правила за трудова безопасност, както и постигнатото високо ниво на култура на безопасност в АЕЦ „Козлодуй“", посочват от централата. На пострадалия, който е получил изгаряния по части от ръцете и краката, е оказана първа помощ, като при първоначалния преглед е установено изгаряне от втора степен. Работникът е транспортиран в столична болница в стабилно състояние.
Външната фирма ще понесе предвидените в договора санкции за допуснатите нарушения, допълват от АЕЦ "Козлодуй".
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 17:00 Първа на промоциите се нареди водата: Ломчани май ще пазаруват с гумени ботуши СНИМКИ
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие
