Вчера на кръстовище между улиците „Хр.Г.Данов“ и „П.Евтимий“ в Димитровград, лек автомобил с марката "Фиат" не спрял на знак "Стоп" и причинил катастрофа с друг лек автомобил, шофиран от 18-годишен младеж.
След сблъсъка между тях, водачът на "Фиат" не е останал на място за установяване на последствията от инцидента.
Впоследствие и двамата водачи са тествани за алкохол и дрога, като тези на младия шофьор са отрицателни.
Пробата за алкохол на водача на „Фиата“ отчела 3,68 промила, а тази за наркотици – употреба на амфетамин. Отказал е кръвна проба.
Съставен му е акт и е задържан до 24 часа по заведеното бързо производство.
Снимката е илюстративна.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат