Пожар пламна в конната база в пловдивското село Царацово. Сигнал за огъня е получен в 10:13 часа. Запалила се е конструкция, в която се помещава ресторант с кухня и открити места за публика по време на състезания.
На място са изпратени седем пожарни екипа от няколко пловдивски служби и автомеханична стълба. Огнеборците са реагирали изключително бързо. До пристигането им персоналът на базата е успял да изведе конете, които са били по-малко на брой от обикновено, тъй като днес има състезание на друга база в Житница.

Екипите на пожарната са предотвратили опасността огънят да обхване близката административна постройка под която се намират конюшните, а над тях е разположена хотелска част, съобщиха от пресцентъра на РДПБЗН-Пловдив.
Пожарът е локализиран. Пожарникарите потушават тлеещи огнища и разчистват.


Прочетете още
- 16:00 Истински ловец на вампири: Възрастен мъж стреля с арбалет по момче с куче в Пловдив ВИДЕО
- 22:00 Басейн, забрани и солена сметка: Посещение край Сапарева баня предизвика лавина от реакции
- 17:32 Бивш шампион по джудо е мъжът, открит мъртъв край гарата в Дамяница
- 21:00 Ол инклузив... по стълбите: Хотел въведе забрана за асансьора и глоба от 100 евро