Късо съединение и последвало запалване на централното ел. табло наложи евакуация на служители и граждани на Общината във Велико Търново.
Инцидентът, станал при извършване на профилактика от екип на „Енерго про“, довел до разнасянето на гъст задушлив дим, предаде Нова.
Двама от служителите на дружеството са обгазени. Откарани са в областната болница. По последни данни състоянието им е добро.
Веднага е подаден сигнал на тел. 112 и на мястото пристигнали три противопожарни автомобила. Екипите овладяват ситуацията.
Към момента сградата на Община Велико Търново е без ток. Обслужването на гражданите ще бъде възобновено след отстраняването на аварията и необходимите проверки на инсталацията, съобщават от институцията.
Прочетете още
- 20:00 Глутница вся ужас в София: Докато институциите спят, кучетата вече вилнеят в следващия квартал
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 19:00 Ужас в София! Асансьор с майка и дете пропадна ВИДЕО