С насрещен огън е започнало гасенето на големите огнища на полигона "Ново село". Това обяви комисар Владимир Демирев, директор на пожарната в Сливен. Решението е предварително съгласувано и планирано от Оперативния щаб, за да се прекрати прехвърлянето на огъня през браздата, с която бе локализиран по-рано днес.
Огънят към момента е под контрол, а по цялата ивица има разположени техника и хора, които са близо 100 души.
"Там, където разстоянието до основното огнище е много голямо, започнахме палене на насрещен огън, за да срещнем двата огъня до основния и за да предотвратим евентуално прехвърляне на тази минерализована ивица. За това и на моменти се вижда доста силен дим, но още веднъж казвам навсякъде по протежението на фронта има хора, не е прехвърлил огънят, така че под контрол са засега нещата", обясни пред БНР комисар Димитров.
И тази вечер хора и техника ще бъдат изведени от района на пожара. Утре сутринта отново ще се правят огледи преди да се започне с гасенето, ако огънят не е загаснал. Най-вероятно няма да се вика на помощ хеликоптер. Няма опасност за близките населени места.
Пожарът край Ново село: Огънят може да стигне до невзривени боеприпаси
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 09:00 Най-страшната битка за една майка: Спаси се бори да остане до детето си
- 09:35 Скандално! Прокуратурата в Пловдив отказа да разследва аферата с Ботев и Славия въпреки данните на МВР
- 11:00 Непознати примамвали деца с бонбони край училище, майка подаде сигнал в полицията
