Снимка от Варна, публикувана в социалните мрежи, предизвика десетки коментари заради начина, по който е паркиран автомобил между две обозначени места за хора с увреждания.

На кадъра се вижда как малък автомобил е спрян в пространството между две коли, паркирани на инвалидни места. Според автора на публикацията това е затруднило сериозно достъпа до едно от превозните средства.

„Прекрасно паркиране! Ако целта Ви беше да проверите дали мога да се втечнявам, за да вляза в колата си – поздравления, почти успях. Следващия път направо паркирайте на шофьорската ми седалка, за да спестим място! Приятен Ви ден!“, написа той с доза ирония.

Публикацията бързо събра реакции, като много хора обърнаха внимание на предназначението на по-широките места за хора с увреждания. Те са проектирани така, че да осигуряват достатъчно пространство за отваряне на вратите, качване и слизане на трудноподвижни хора, както и за използване на инвалидни колички.

„Умишлено тези места са по-широки, а не с цел да залепнат двама един друг. Нали е предвидено, за да може трудноподвижен човек да си отвори вратата изцяло, количка да се вкарва и изкарва. Повечето са идиоти и се тикат по двама. Трябва да започнат да се глобяват такива“, коментира мъж под публикацията.

Снимка: Maria Vateva