След две седмици борба с пламъците пожарът край родопското село Югово най-накрая е погасен, съобщиха доброволци, които са участвали в акцията. За това е подпомогнал дъждът, който два поредни дни валя в района.
Местните хора са изключително щастливи, че вече могат да си отдъхнат и няма опасност за домовете им.
В акцията по гасенето до момента са взели участие 521 военнослужещи и 56 единици техника, както и десетки доброволци. В борбата с пламъците се включи и военен хеликоптер „Кугър“.
Теренът е изключително труднодостъпен и това затрудни работата на огнеборците.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат

