В понеделник и вторник – 14 и 15 юни, ни очаква хладно за юни време с температури около 20°С, обяви климатологът проф. Георги Рачев.
"От сряда обаче започва бързо повишаване на температурите. В петък те ще достигнат вече до 30 градуса, в София ще са 27-28 градуса. Преваляванията с гръмотевици няма да са толкова интензивни", посочи той пред bTV.
По думите му температурата на морската вода вече е по-висока, а след 20 юни се очаква тя вече да е 21-22 градуса.
На 21 юни настъпва астрономическото лято – тогава ще е и най-дългият ден 15:20 часа, напомни климатологът.
Той очаква в края на месеца лятото да е в разгара си.
От средата на идната седмица жеги! Идеално за плаж. А дотогава – с чадъра
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол