Разширението на метрото в София ще поскъпне с около 170 млн. лв.
Столичният общински съвет гласува индексация на договорите на строителите до 30%.
Става въпрос за изграждащите се трасета до "Левски - Г" и през "Слатина", пише bTV.
Стартира работата на "къртицата", която ще копае тунела на метрото
Индексацията обхваща два периода - строителството през последните 2 години и това, което предстои да бъде свършено през следващите две.
В мотивите към предложението се посочва рязката промяна в цените на строителните материали от началото на 2022-ра година, които са скочили със 70%.
Според прогнозите изграждането на метрото през "Слатина" до "Цариградско шосе" трябва да завърши през 2027-ма година, а до "Левски Г" - през 2026-та.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив