Отново опасен мръсен въздух се стеле над София тази сутрин.
Данните са на платформата airbg.info. На места в столицата нормите са над пет пъти по-високи.
На уеб страницата си Столичната община също алармира за очаквано замърсяване, но с по-ниски стойности.
Столичани се призовават да не ползват лични автомобили, а градския транспорт.
Продължават и проверките за нерагламентирано изграряне на отпадъци.
За ноември общината е направила близо 400 поверки, а съставените актове са 74.
Над допустимите нива са фините прахови частици още и във Враца, Пловдив, Кюстендил, Ямбол, Свищов.
Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ