Отново опасен мръсен въздух се стеле над София тази сутрин.
Данните са на платформата airbg.info. На места в столицата нормите са над пет пъти по-високи.
На уеб страницата си Столичната община също алармира за очаквано замърсяване, но с по-ниски стойности.
Столичани се призовават да не ползват лични автомобили, а градския транспорт.
Продължават и проверките за нерагламентирано изграряне на отпадъци.
За ноември общината е направила близо 400 поверки, а съставените актове са 74.
Над допустимите нива са фините прахови частици още и във Враца, Пловдив, Кюстендил, Ямбол, Свищов.
Прочетете още
- 10:16 Газова бутилка гръмна в апартамент в столичния квартал "Младост" СНИМКИ
- 08:00 Мислите, че кафето вечер не ви пречи? Учени откриха скрит ефект върху мозъка
- 07:30 Задържаха таксиметров шофьор на ONE в Пловдив, продавал дрога на тийнейджър
- 09:00 „Висока проява на професионализъм": Шофьор на столичен автобус кара, докато си гледа телефона