Жители на пернишкото село Големо Бучино се опасяват за здравето и имотите си заради свлачище.
Причината по думите им – компрометирано отводняване на магистрала "Струма".
Хората са притеснени заради лошото отводняване на магистралата. Водата се събира в непочистено дере, което пък наводнява близките имоти.
От АПИ коментират, че няма опасност за стабилността на моста на аутобана, под който се намира дерето.
PR експертът на Община Перник настоя пред bTV, че дерето е естествено и проблемът идва от това, че не е почиствано от години.
По думите му затова и отводняването на магистралата е компрометирано.
Според общината е нужно да се изгради дерето, но това струва немалко средства, а проблемът е от поне 10 години.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО