В Черно море тази година има свръхпопулация от делфини.
"От десетки години не съм виждал толкова много бозайници", коментира пред "Труд" Красимир Вангелов, капитан на риболовен кораб от Несебър.
Често се виждат и умрели майки или малките им. Това е нормално, защото делфините наистина са много, разказват рибарите.
Иначе паламудът все още е около 400 грама и още не го ловят с мрежи.
Паламудът тази година е малко повече, от близо пет години насам не е имало толкова "циганки", коментират морските вълци.
Все още обаче не е станал голям, за да започне уловът му с мрежи. Той предстои, а майстори- солари по-късно ще започнат да солят и веят рибата.
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол