Дни преди да му изтече годишната винетка за автомобила, мъж установява, че тя се е превърнала във винетка за ремарке. Разбира го на пътя, когато е спрян от БГТОЛ и му е написан фиш.
На 22 януари Диян Стаменов е спрян преди Търговище. Служителите на тол системата му заявяват, че винетката му е невалидна.
Той обаче извадил стикера и го показал. Проверяващите му обяснили, че това е винетка за ремарке, а не за лек автомобил.
Така винетката, купена в края на януари 2020 г., се превръща във винетка за ремарке - 10 дни преди изтичането й.
"Цяла година съм пътувал, не съм имал проблеми", обясни пред Нова тв Диян Стаменов.
"Оказа се, че винетката, която съм имал, е започнала да функционира за ремарке след 20 януари. В тяхната система от 20 януари е станала за ремарке", настоя той.
Вижте още във видеото за абсурдната ситуация!
Прочетете още
- 09:00 Нова мода в паркирането! Няма да повярвате какво пази паркомясто в Плевен
- 08:00 „Миризлива саморазправа": Тероризират системно шофьор в София СНИМКИ
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 юни: Oвни, Юпитер може да ви отведе на среща