18 мигранти са починали в камион край София, съобщиха от полицията.
Около 14.15 часа е постъпил сигнал за изоставен товарен автомобил в землището на село Локорско и група хора около него.
Няма данни за пътен инцидент, уточняват от МВР. По първоначална информация камионът е превозвал незаконно мигранти – общо около 40 души, които били укрити в изграден тайник под превозван дървен материал.
Според данните към момента 18 от тях са починали. Част от оцелелите биват транспортирани към болница за оказване на медицинска помощ, допълват от полицията.
Предприети са оперативно-издирвателни действия за установяване на водачите, които по данни на чужденците са избягали.
Активната полицейска работа по случая продължава. На мястото тече оглед.

Снимка: bTV
Очаквайте подробности!
Гонка в Пловдив! Задържаха 12 сирийци
Мигранти се промъкнаха в камиона на наш тираджия, той се ядоса и ги заряза на пътя ВИДЕО
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие