Военнослужещи от Военноморските сили (ВМС) унищожиха невзривен боеприпас, открит на плажа в град Обзор, Област Бургас. Това съобщиха от Министерството на отбраната.
В Морския оперативен център на ВМС в 22.50 ч. на втори януари е постъпило искане от областния управител на Бургас за съдействие от специалисти на ВМС за разпознаването и евентуалното унищожаване на предмет, наподобяващ мина, открит на плажа.
Формирование за разузнаване, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси от Военноморска база - Варна с ръководител капитан III ранг Илия Стойчев е извършил оглед на открития предмет, който е класифициран като стара силно корозирала противодесантна мина. Мината е унищожена на място днес /3 януари/, с отцепване на района, при стриктно спазване на мерките за безопасност, увериха от министерството и разпространиха кадри от унищожаването ѝ.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие