Креативна и граждански отговорна инициатива привлече вниманието на жителите на столичния квартал „Лагера“.
Метла и лопата, закрепени за дърво, се превърнаха в символ на апел към чистота и самодисциплина. Идеята е проста: всеки, който замърсява – било волно или неволно – да има възможност веднага да почисти след себе си.
Снимка на импровизираната „станция за почистване“ бе публикувана във Facebook от София Али Зейн-Стефанова, която коментира:
„Използвай и върни! Хора, след като правите боклук, е редно да почиствате след себе си или – ако имате желание – след някой друг!“.
Публикацията провокира одобрителни коментари и нови идеи. Иренски Тодорова предложи към лопатата и метлата да бъде прикрепена бележка с надпис:
„Моля, не кради! За общо ползване“.
Гергана Генчева добави с усмивка:
„Надявам се, че хората все пак са интелигентни и отговорни. Но ако се наложи да се купи отново, вече ще бъде сложен надписът!“.
Макар точната локация в квартала да не е уточнена, посланието е ясно – инициативността и личната отговорност са в основата на по-чистата градска среда.
Жителите на „Лагера“ показват, че дори с малко въображение и желание могат да се постигнат добри резултати в борбата с всекидневното замърсяване. Дали други квартали ще последват примера, предстои да видим.
Лили – 76-годишната жена, която показа как се обича квартал СНИМКИ

Прочетете още
- 19:00 Скрита камера разкри практика, за която всички говорят. Сигнализирахме институциите ВИДЕО
- 17:00 Стана ясно кой е убиецът от "Лъвов мост", познавал и работил с жертвата
- 18:00 Кърлеж и години лутане: Майка разтърси мрежата с разказ за лаймска болест при дете
- 18:45 Едра градушка и наводнени улици в Лом, дървета са съборени във Видин ВИДЕО+СНИМКИ