Вълкът, който заловиха, след като избяга от хасковския зоопарк, се оказа, че е нападнал 14-годишно момиче. В момента животното се намира в нова, по-здрава клетка в зоопарка в града.
„Видели са животното да излиза от гората. Започнали са да се отдалечават, но ги е нападнал в гръб. Раните по дъщеря ми са на пет жест места”, разказва майката на пострадалото момиче Мария Атанасова.
„Да бяха предупредили, че вълкът е избягал, а не да научаваме, след като стане фатален инцидент”, казва бащата на момичето Стоян Атанасов пред Нова.
Родителите все още не знаят дали ще потърсят правата си по съдебен път от общината в Хасково.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход

