Върховният апелативен съд взе днес важни решения за жителите на София.
ВАС окончателно отхвърли жалбите срещу въвеждането на забрана за използване на твърди горива за битово отопление в София от 2029 г.
Това означава, че мярката влиза в сила след четири години.
Отоплението на твърдо гориво е един от най-разпространените варианти в България за местно и локално отопление. Твърдите горива са дърва, въглища, брикети и биомаса (пелети, дървесен чипс, екобрикети и др.)
Освен това, ВАС остави в сила Решение на Административен съд София - град, с което е отхвърлено оспорването на част от Наредба за създаване на зони с ниски емисии на вредни вещества в атмосферния въздух на територията на Столична община.
Солени глоби: забраняват влизането на стари коли в центъра на София
Снимка: Lex.bg
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат