14-годишно дете е било спасено с медицински хеликоптер, след като е получило изтощение на връх Ботев в събота, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС).
По първоначални данни причината за инцидента е вероятна хипогликемия или колапс. На детето е оказана спешна медицинска помощ на място.
Следобед пострадалото е транспортирано с въздушната линейка от района на заслона (спалнята) на връх Ботев до лечебно заведение в София. Към момента на транспортирането детето е било в добро състояние, уточниха от Планинската спасителна служба.
Заглавната снимка е илюстративна
Прочетете още
- 09:00 Александър Сано: Културата е битка за оцеляването ни като нация ВИДЕО
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 17:00 Деца превърнаха „Витошка" в изпитателна писта с въже и тротинетка ВИДЕО
- 18:00 Войната на пътя има верига от съучастници - от фиктивните прегледи до липсата на контрол