Акция по изтеглянето на катастрофирал камион, който вече седмица затруднява движението на магистрала "Тракия" започна в 12 часа днес. Движението ще бъде възстановено към 16 ч.
На 98 км на автомагистралата в посока Бургас се е случил инцидентът. Магистралата е затворена за движение и автомобилите се пропускат само в изпреварващата лента. Превозвал е бали с пресовани парцали за текстилната индустрия и е пътувал от Сърбия за Турция.
Шофьорът е невредим. Камионът стои толкова време тук, заради забавеното финансово осигуряване на разтоварване и репатриране, съобщава "Нова". 20 метра от предпазната мрежа е скъсана.
АПИ ще я възстанови след изтеглянето. Стоката се пренатоварва в друг сръбски камион.
Катурнат в канавката – цяла седмица камион стои така на "Тракия" ВИДЕО
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход