Стартира втора част на акция "Зима" с акцент върху пешеходците. Тя ще продължи до 14 ноември.
Заради по-дългата тъмна част от денонощието съветът на контролните органи към всички е да избират по-ярки дрехи и да пресичат на определените за това места.
Добре е и при пресичане пешеходците да се стремят към зрителен контакт с водача на моторното превозно средства, за да сигурни, че са забелязани.
Към велосипедистите призивът е да използват за движение изградената инфраструктура, както и да носят светлоотразителни жилетки и по възможност каски.
Много внимавайте днес по пътищата: Катаджиите излизат в акция "Зима"
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО