Движението по магистрала „Марица” в участъка Харманли - Любимец е спряно заради големия пожар в Сакар. Причината - южният фронт на пламъците е достигнал в близост аутобана.
Заради опасното задимяване и риска огънят да премине през асфалта преминаването в района е спряно.
Снощи, заради опасност пламъците да влязат в селото, беше издадено и предупреждение за готовност за евакуация на Доситеево. Този фронт е вече овладян.
Пожарът в Харманлийско пламна в понеделник и вече е завзел над 20 000 декара гора, храсти, треви и земеделски земи.
Прочетете още
- 09:01 Лекар от Пловдив: Димът от пожар може да е по-опасен от изгарянето
- 11:00 Ще чакам 7 ч на границата, но няма да почивам на Черноморието! Българи разгромиха родните курорти
- 12:00 Метален "капан" дебне водачи на АМ Тракия СНИМКИ
- 13:00 Дете на шофьорското място? Кадри от Околовръстното на Пловдив разбуниха Мрежата ВИДЕО
