Неприятен инцидент в столичния квартал "Лагера" отново поставя въпроса за отговорното изхвърляне на отпадъци. Жена едва не пострада сериозно, след като се подхлъзнала върху сняг до контейнери за боклук и попаднала върху изхвърлена рамка с парчета стъкло, затрупана от снега.
Ето какво сподели тя в социалните мрежи:
„Уважаеми съкварталци, моля не си изхвърляйте прозорците по подобен начин. Тази рамка беше сложена хоризонтално на тротоара до кофите и затрупана от снега. Разбира се, аз се подхлъзнах и е цяло чудо, че не се нарязах на парчетата стъкло. Донякъде успях да разчистя тези парчета, но в тъмното и хлъзгаво време може да стане инцидент. Моля за по-отговорно отношение към останалите хора! Благодаря!“
Случаят е показателен за опасностите, които крие безразборното изхвърляне на опасни отпадъци като стъкло. В зимните условия, когато снегът прикрива подобни предмети, рискът от инциденти значително нараства. Подобни действия не само застрашават безопасността на пешеходците, но и могат да причинят сериозни наранявания.


Снимки: Svetla Dimitrova
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат